LG
L80

Онлајн
попуст

LG
L80

достапно на рати

  • Попустот ќе биде дополнително пресметан на цената во тарифа при плаќањето.
  • 5" Екран на допир
  • 8 MP
  • 3G, WiFi
3.999 ден.
во Vip Mobile L
Нарачај
Договор на определено време
Vip Mobile S /
Vip Mobile S 279 ден./месечна рата
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile S 6.499 ден.
Vip Mobile S /
Vip Mobile M /
Vip Mobile M /
Vip Mobile M 259 ден./месечна рата
Vip Mobile M 5.999 ден.
Vip Mobile M /
Vip Mobile M /
Vip Mobile L 3.999 ден.
Vip Mobile L /
Vip Mobile L 169 ден./месечна рата
Vip Mobile L /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL 0 ден.
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XXL 0 ден.
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Family Hype 279 ден./месечна рата
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype 6.499 ден.
Vip Family Hero /
Vip Family Hero 4.499 ден.
Vip Family Hero 189 ден./месечна рата
Vip Family Hero /
Vip Family Hero /
Vip Family Hero /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ 0 ден.
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ 0 ден./месечна рата
Vip Family Senior 8.499 ден.
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior 0 ден./месечна рата
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Цена за посебни понуди - еднократно 9.499 ден.
Припејд /
Само уред 11.499 ден.

Износот на попустот не може да биде повисок од цената на телефонот дефинирана со тарифниот модел.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци UMTS (3G)
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi
Тип на SIM Micro SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран 5.0 inches, 480 x 800 pixels, TFT capacitive touchscreen, 16M colors
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 8 MP
Оперативен систем Android OS
CPU Dual Core 1.2 GHz
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 8GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 1GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 32GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2540 mAh
Време на мирување (часови) 520
Време на разговор (часови) 8
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Да
Димензии 139.24 x 73.18 x 9.7 mm
Тежина (g) 133
Oвластен сервис:

МОБИКО ДООЕЛ
бул. Партизански одреди бр.101, Скопје
тел: +389 2 3090060
 
Телефон на рати
Како да купам телефон на рати? - тука
Интернет и ММS нагодувања:

Како да го нагодам мојот Android телефон за интернет и ММС? - тука.
Параметри за рачно нагодување за интернет и MMS - тука
Како да го исклучам мобилниот интернет? - тука
Упатство за нагодување на Wi-Fi пристапно место - тука
 

Најнови телефони