HUAWEI
Mate 10 lite

HUAWEI
Mate 10 lite

достапно на рати

  • 5.9" IPS екран на допир
  • 16MP + 2MP задна & 12MP+2MP предна камера
  • Octa core процесор
  • 4GB RAM
489 ден./месечна рата
во Vip Mobile XL
Нарачај
Договор на определено време
Vip Mobile S 20.499 ден.
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile S 859 ден./месечна рата
Vip Mobile M /
Vip Mobile M /
Vip Mobile M /
Vip Mobile M 19.999 ден.
Vip Mobile M 839 ден./месечна рата
Vip Mobile M /
Vip Mobile L 759 ден./месечна рата
Vip Mobile L /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L 17.999 ден.
Vip Mobile L /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ 609 ден./месечна рата
Vip Mobile L+ 14.499 ден.
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL 489 ден./месечна рата
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL 11.499 ден.
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL 0 ден.
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Family Hype 20.499 ден.
Vip Family Hype 859 ден./месечна рата
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hero /
Vip Family Hero 18.499 ден.
Vip Family Hero /
Vip Family Hero 779 ден./месечна рата
Vip Family Hero /
Vip Family Hero /
Vip Family Hero+ 569 ден./месечна рата
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ 13.499 ден.
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior 22.499 ден.
Vip Family Senior /
Цена за посебни понуди - еднократно 23.499 ден.
Припејд /
Само уред 25.499 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS, NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран IPS, 16M colors
Големина на екранот 5.9"
Резолуција на екранот 2160×1080 pixels
Камера 16MP + 2MP Dual задна камера + 12MP+2MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU HUAWEI Kirin 659 CPU, Octa-core 4x 2.36GHz + 4x1.7GHz
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 64GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.340mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Да
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони