Huawei
Y6 2017

Huawei
Y6 2017

достапно на рати

  • 5.0" HD екран на допир
  • 13MP + 5МР камера
  • Quad core 1.4GHz Mediatek процесор
  • 2GB RAM
149 ден./месечна рата
во Vip Neo M
Нарачај
Договор на определено време
Vip Neo S /
Vip Neo S /
Vip Neo S /
Vip Neo S 6.499 ден.
Vip Neo S /
Vip Neo S /
Vip Neo M /
Vip Neo M 149 ден./месечна рата
Vip Neo M /
Vip Neo M 3.499 ден.
Vip Neo M /
Vip Neo M /
Vip Neo L /
Vip Neo L /
Vip Neo L /
Vip Neo L /
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo L /
Vip Neo XL /
Vip Neo XL /
Vip Neo XL /
Vip Neo XL /
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo XL /
Vip Senior /
Vip Senior 7.499 ден.
Vip Senior /
Vip Senior /
Vip Senior /
Vip Senior /
Цена за посебни понуди - еднократно 8.499 ден.
Припејд /
Само уред 10.499 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран IPS display,16M colors
Големина на екранот 5.0"
Резолуција на екранот 1280 x 720
Камера 13MP & 5MP,autofocus, flash
Оперативен систем Android
CPU Quad-core 1.4 GHz
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.000 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони