Huawei
Y6 2017

онлајн недостапен

Huawei
Y6 2017

Паметен и компактен мобилен телефон со живописен екран од 5” кој супер ќе ви користи во секојдневниот живот. Камерата од 13МР со двоен блиц е фантастична за вашите фотографии.


Боја:

  • 5.0" HD екран на допир
  • 13MP + 5МР камера
  • Quad core 1.4GHz Mediatek процесор
  • 2GB RAM
3.499 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 279 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 6.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 3.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 149 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 3.499 ден.
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 149 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 7.499 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 10.499 ден.
Основна цена 8.499 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран IPS display,16M colors
Големина на екранот 5.0"
Резолуција на екранот 1280 x 720
Камера 13MP & 5MP,autofocus, flash
Оперативен систем Android
CPU Quad-core 1.4 GHz
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.000 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони