Coolpad
Torino S2

Coolpad
Torino S2

достапно на рати

  • 5.0" HD екран на допир
  • 13MP + 8МР камера
  • Quad core процесор
  • 2GB RAM
1.999 ден.
во Vip Mobile L
Нарачај
Договор на определено време
Vip Mobile S 209 ден./месечна рата
Vip Mobile S 4.999 ден.
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile M 4.499 ден.
Vip Mobile M /
Vip Mobile M /
Vip Mobile M /
Vip Mobile M 189 ден./месечна рата
Vip Mobile M /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L 1.999 ден.
Vip Mobile L /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ 0 ден.
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL 0 ден.
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL 0 ден.
Vip Family Hype 209 ден./месечна рата
Vip Family Hype 4.999 ден.
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hero /
Vip Family Hero 2.999 ден.
Vip Family Hero /
Vip Family Hero /
Vip Family Hero /
Vip Family Hero 129 ден./месечна рата
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ 0 ден.
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior 6.999 ден.
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Цена за посебни понуди - еднократно 7.999 ден.
Припејд /
Само уред 9.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран IPS display,16M colors
Големина на екранот 5.0"
Резолуција на екранот 1280 x 720
Камера 13MP & 8MP,autofocus, flash
Оперативен систем Android
CPU Quad-core processor
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2.500 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони