Xiaomi
Redmi Note 5A

онлајн недостапен

Xiaomi
Redmi Note 5A

Xiaomi Redmi Note 5A е мобилен телефон со алуминиумска рамка и со 5.5" екран. Има солидна камера и надпросечни перформанси. Xiaomi Redmi Note 5A има долготрајна батерија и достапна цена.


Боја:

  • 5.5" HD display
  • 13MP camera
  • Quad-Core processor
  • 2GB RAM
2.299 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 5.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo S 259 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 99 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 2.299 ден.
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo
Vip Spirit 99 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 2.299 ден.
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 6.999 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 9.999 ден.
Основна цена 7.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци UMTS (3G) ;4G (LTE)
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS,MMS, Email, Push Mail
Екран HD display,16M colors
Големина на екранот 5.5"
Резолуција на екранот 720 x 1280 pixels
Камера 13MP & 5MP, autofocus, flash
Оперативен систем Android
CPU null
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет Up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3080mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Да
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони