Xiaomi
Redmi 6A

онлајн достапен

Xiaomi
Redmi 6A

Xiaomi Redmi 6A е мобилен телефон со комптактен дизајн, екран од 5.45” и добри функционалности. Камерата од 13МР и долготрајната батерија се одлични за вашите секојдневни задачи.


Боја:

  • 5.45'' HD+ display,
  • 13MP rear + 5MP front camera,
  • Quad-core processor, 2GB RAM
69 ден./месечна рата
во Vip Neo M
1.499 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 4.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 209 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 1.499 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 69 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 1.499 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 69 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 5.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 8.999 ден.
Основна цена 6.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран HD+
Големина на екранот 5.45"
Резолуција на екранот (1440 x 720) 16M colors
Камера 13MP задна камера + 5MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Quad-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3000 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони