Wiko
View 2

онлајн достапен
Онлајн
попуст

Wiko
View 2

Wiko View 2 е мобилен телефон со врвен алуминиумски дизајн и екран од 6”. Заедно со 8 јадрениот процесор и примарната камера од 16МР претставува одличен избор за сите ваши секојдневни задачи.


Боја:

  • 6.0" HD+ display,
  • 13MP rear + 16MP front camera,
  • Octa-core processor
3.499 ден.
во Vip Neo M
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 6.499 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 279 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 149 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 3.499 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 109 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 2.499 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 7.499 ден.
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 10.499 ден.
Основна цена 8.499 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран HD+ display
Големина на екранот 6.0"
Резолуција на екранот 1528 x 720, 16M colors
Камера 13MP rear + 16MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Po
Батерија капацитет 3000 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони