Sony
Xperia L3

онлајн достапен

Sony
Xperia L3

Sony Xperia L3 има модерен и компактен дизајн, со 5.7” HD+ екран. Со RAM од 3 GB, двојна задна камера од 13МР+2МР и долготрајна батерија од 3300 mAh го прават одличен избор за секој корисник.


Боја:

  • 5.7” HD+ 18:9 display,
  • 13MP + 2MP rear camera,
  • Octa-core processor, 3GB RAM
169 ден./месечна рата
во Vip Neo M
Онлајн цена
3.999 ден.
999 ден.
во Vip Neo M
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 299 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo S 299 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 6.999 ден.
Онлајн цена 3.999 ден.
Vip Neo S 6.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 169 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo M 169 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 3.999 ден.
Онлајн цена 999 ден.
Vip Neo M 3.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 169 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Spirit 169 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 2.999 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Spirit 2.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена 7.999 ден.
Онлајн цена 4.999 ден.
Vip Senior 7.999 ден.
Припејд
Редовна цена /
Онлајн цена /
Припејд /
Само уред
Редовна цена 10.999 ден.
Онлајн цена 7.999 ден.
Само уред 10.999 ден.
Основна цена 8.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Bluetooth® 5.0 wireless technology, NFC, USB Type-C, A-GNSS (GPS + GLONASS)
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран HD+ 18:9 display
Големина на екранот 5.7”
Резолуција на екранот 720 x 1440 pixels, 18:9 ratio
Камера 13MP + 2MP rear + 8MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3300mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони