Sony
Xperia E5

онлајн недостапен

Sony
Xperia E5

Sony Xperia E5 – Android OS мобилен телефон со атрактивен дизајн, фин 5.0" екран на допир и солидна 13 MP камера.


Боја:

  • 5.0" Екран на допир
  • Android OS
  • 13 MP, 4G, WiFi
3.999 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 6.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 169 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 3.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 169 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 3.999 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 7.999 ден.
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 10.999 ден.
Основна цена 8.999 ден.

-

Технички карактеристики
Мрежа GSM / HSPA / LTE
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување HTML
Тип на SIM nano-SIM
Пораки SMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
Екран 5 inches; IPS capacitive touchscreen, 16M colors
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 13MP
Оперативен систем Android
CPU Quad-core 1.3 GHz
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук +
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 1.5 GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2700 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони