Sony
Xperia Z5

онлајн недостапен

Sony
Xperia Z5

Живописен екран, одлична 23MP камера и водоотпорен дизајн – Sony Xperia Z5 е повеќе од Android мобилен телефон. Паметниот fingerprint sensor гарантира дека приватноста ќе остане само ваша.


Боја:

  • 5.2" екран на допир
  • 23MP
  • 4G, WiFi
  • Octa - Core processor
12.999 ден.
во Vip Neo L

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 22.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 839 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M 19.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 12.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 549 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 499 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Spirit 19.999 ден.
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 839 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 23.999 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 40.499 ден.
Основна цена 24.999 ден.

-

Технички карактеристики
Мрежа GSM:850/900/1800/1900 3G:900/2100
Пренос на податоци 4G (LTE); UMTS (3G)
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi, NFC
Тип на SIM NanoSim
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран 5.2 inches, 1080 x 1920 pixels, IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 23 MP
Оперативен систем Android
CPU Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 + Quad-core 2 GHz Cortex-A57
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 200GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2900 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони