Samsung
Galaxy A20e

онлајн достапен

Samsung
Galaxy A20e

Доаѓа со модерен дизајн, HD+ екран од 5.8” и брз 8-јадрен процесор. Има двојна задна камера од 13 МР + 5 МР и 8 МР предна камера. Има добри фунционалности, 3 GB RAM и батерија од 3000 mAh.


Боја:

  • 5.8" HD+ display,
  • 13MP + 5MP rear + 8MP front camera,
  • 3GB RAM
6.499 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 10.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 459 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 279 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 6.499 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 999 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 49 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 279 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 6.499 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 11.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 14.999 ден.
Основна цена 12.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz, Bluetooth v5.0, NFC, USB Tip - C
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран HD+ PLS TFT LCD display
Големина на екранот 5.8"
Резолуција на екранот 720 x 1560px., 16M colors
Камера 13MP + 5MP rear + 8MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3000 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони