Samsung
Galaxy A70

онлајн недостапен

Samsung
Galaxy A70

Мобилен телефон со модерен дизајн и FHD+ екран од 6.7”. Има 8-јадрен процесор, одлични фунционалности и 6GB RAM меморија како и долготрајна батерија од 4500 mAh. Има тројна задна камера од 32 МР + 5 МР + 8 МР и одлична предна камера од 32 МР.


Боја:

  • 6.7" FHD+ Super AMOLED Infinity display,
  • 32+5+8MP rear + 32MP front camera,
  • 6GB RAM
549 ден./месечна рата
во Vip Neo L
12.999 ден.
во Vip Neo L

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 959 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 22.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 19.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 839 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 549 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 12.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 499 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 839 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 19.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 23.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 26.999 ден.
Основна цена 24.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување USB Tip - C, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80, Wi-Fi Direct, Bluetooth v5.0 (LE do 2 Mbps), NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран FHD+ Super AMOLED Infinity display
Големина на екранот 1080 x 2400px, 16M colors
Резолуција на екранот 6.7"
Камера 32+5+8MP rear + 32MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-Core (2x2.0 GHz Kryo 460 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 460 Silver)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 128GB
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4500 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони