Nokia
5

Nokia
5

достапно на рати

  • 5.2" HD екран на допир
  • 13MP + 8МР камера
  • Octa core процесор 1.4GHz
  • 2GB RAM
169 ден./месечна рата
во Vip Neo M
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S 339 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 7.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M 169 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 3.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit 169 ден./месечна рата
Vip Spirit
Vip Spirit 3.999 ден.
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 8.999 ден.
Цена за посебни понуди - еднократно 9.999 ден.
Припејд /
Само уред 11.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 UMTS 850/900/1900/2100 MHz
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS,NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран IPS LCD HD display, 16M colors
Големина на екранот 5.2”
Резолуција на екранот 720 x 1280
Камера null
Оперативен систем Android
CPU null
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип null
Батерија капацитет null
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони