Huawei
Mate 10 lite

онлајн недостапен

Huawei
Mate 10 lite

Huawei Mate 10 lite е мобилен телефон со одличен дизајн, со голем IPS екран 5.9", има одлични перформанси и одличен интерфејс по достапна цена. Huawei Mate 10 lite е еден од водичите во средната класа на мобилните телефони.


Боја:

  • 5.9" IPS екран на допир
  • 16MP + 2MP задна & 12MP+2MP предна камера
  • Octa core процесор
  • 4GB RAM
259 ден./месечна рата
во Vip Neo L

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 15.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 669 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 12.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo M 549 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo L 5.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 259 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 12.999 ден.
Vip Neo
Vip Spirit 549 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior 16.999 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 19.999 ден.
Основна цена 17.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS, NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран IPS, 16M colors
Големина на екранот 5.9"
Резолуција на екранот 2160×1080 pixels
Камера 16MP + 2MP Dual задна камера + 12MP+2MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU HUAWEI Kirin 659 CPU, Octa-core 4x 2.36GHz + 4x1.7GHz
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 64GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.340mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Да
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони