Huawei
Mate 20

онлајн достапен

Huawei
Mate 20

Доаѓа со алуминиумски дизајн и екран од 6.53”. Има одлични перформанси, моќна задна тројна камера, брз 8-јадрен процесор, со што е одличен избор за љубителите на технологијата.


Боја:

  • 6.53" FHD+, 4GB RAM
  • 12MP + 16MP + 8MP rear + 24MP front camera,
  • Octa-core processor
569 ден./месечна рата
во Vip Neo XL
32.999 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 35.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 1.509 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 32.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 1.379 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 1.089 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 25.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 13.499 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 569 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 1.379 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 32.999 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 36.999 ден.
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 39.999 ден.
Основна цена 37.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Bluetooth, Type- C USB
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email
Екран FHD+, 16M colors
Големина на екранот 1080 x 2244 px.
Резолуција на екранот 6.53"
Камера 12MP + 16MP + 8MP rear + 24MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (2 x Cortex A76 2.6 GHz + 2 x Cortex A76 1.92 GHz + 4 x Cortex A55 1.8 GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 128GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4000mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони