Huawei
Y5 2018

онлајн достапен

Huawei
Y5 2018

Huawei Y5 2018 е мобилен телефон со компактен дизајн кој има екран 5.45" и многу добро лежи во рака. Доаѓа со просечни перформанси, има достапна цена и е добар за почетници.


Боја:

  • 5.45" HD+ display,
  • 8MP rear + 5MP front camera,
  • Quad-core CPU, 2GB RAM
89 ден./месечна рата
во Vip Neo M
Онлајн цена
1.999 ден.
0 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 5.999 ден.
Онлајн цена 3.999 ден.
Vip Neo S 5.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 259 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo S 259 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 1.999 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo M 1.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 89 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo M 89 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 89 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Spirit 89 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 1.999 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Spirit 1.999 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена 6.999 ден.
Онлајн цена 4.999 ден.
Vip Senior 6.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Припејд
Редовна цена /
Онлајн цена /
Припејд /
Само уред
Редовна цена 9.999 ден.
Онлајн цена 7.999 ден.
Само уред 9.999 ден.
Основна цена 7.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран HD+
Големина на екранот 5.45"
Резолуција на екранот 1440 x 720px, 16M colors
Камера 8MP rear + 5MP front
Оперативен систем Android
CPU null
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка up to 256 GB
Мемориска картичка капацитет MicroSD
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3020 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони