Honor
10 lite

онлајн достапен

Honor
10 lite

Honor 10 Lite има 6.21” LTPS екран, 24МР предна камера и двојна 13МР+2МР задна камера одлични за сите ваши фотографии. Има моќен 8-јадрен процесор, долготрајна батерија од 3400 mAh и супер функционалности


Боја:

  • 6.21" LTPS display,
  • 13+2MP rear, Octa-core CPU,
  • 3GB RAM
259 ден./месечна рата
во Vip Neo M
5.999 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 8.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 379 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 5.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 259 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 5.999 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 259 ден./месечна рата
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 9.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 12.999 ден.
Основна цена 10.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување null
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран LTPS display
Големина на екранот 6.21"
Резолуција на екранот 2340 x 1080, 16M colors
Камера 13MP+2MP rear + 24MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (4xCortex A73 2.2 GHz + 4xCortex 53 1.7 GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3400mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони