Honor
8X

онлајн достапен

Honor
8X

Honor 8X доаѓа со LTPS екран од 6.5” и главна камера од 20МР+2МР. Доаѓа со одлични функционалности, брзи перформанси и долготрајна батерија од 3750 mAh со што е одличен избор за сите љубители на технологија.


Боја:

  • 6.5" LTPS display,
  • 20MP + 2MP rear + 16MP front camera,
  • Octa-core processor, 4GB RAM
129 ден./месечна рата
во Vip Neo L
2.999 ден.
во Vip Neo L

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 549 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 12.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 7.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 339 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 2.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 129 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 7.999 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 339 ден./месечна рата
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 13.999 ден.
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 16.999 ден.
Основна цена 14.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth 5.0, USB, WiFi,GPS, NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран LTPS, 16M colors
Големина на екранот 6.5"
Резолуција на екранот 2340 x 1080px
Камера 20MP + 2MP rear + 16MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (4 x Cortex-A73 2.2 GHz + 4 x Cortex-A53 1.7 GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256 GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3750mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони