Huawei
Mate 10 Pro

онлајн достапен
Онлајн
попуст

Huawei
Mate 10 Pro

достапно на рати

Моќниот 8 јадрен процесор, екранот од 5.9” и 20МР камера, го прави овој уред одличен за сите љубители на уреди со високи перформанси.


Боја:

  • 6.0" Amoled екран на допир
  • 12MP + 20MP задна и 8MP предна камера
  • Octa core процесор
  • 6GB RAM
18.499 ден.
во Vip Neo XL
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 40.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 37.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 1.299 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 30.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL 779 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 18.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit 37.999 ден.
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 41.999 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Цена за посебни понуди - еднократно 42.999 ден.
Припејд /
Само уред 44.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS, NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран AMOLED, 16M colors
Големина на екранот 6.0"
Резолуција на екранот 2160×1080 pixels
Камера 12MP + 20MP Dual задна камера + 8MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU null
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 128GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка \
Мемориска картичка капацитет /
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4.000mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Да
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони