Huawei
P9 lite

онлајн недостапен

Huawei
P9 lite

Huawei P9 Lite е мобилен телефон со врвен алуминиумски дизајн и екран 5.2” екран кој прикажува 16 милиони бои. Со меморија до 128GB ви гарантира комоција и простор повеќе од што можете да искористите.


Боја:

  • 5.2" екран на допир
  • 13 MP
  • 4G, WiFi
8.499 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 10.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 8.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 359 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 1.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 8.499 ден.
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 359 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 12.999 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 15.999 ден.
Основна цена 13.999 ден.

-

Технички карактеристики
Мрежа GSM / HSPA / LTE
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE (4G)
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS,NFC
Тип на SIM NanoSim
Пораки SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
Екран 5.2 inches ; IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 13 MP
Оперативен систем Android
CPU Quad-Core 2.0GHz + Quad-Core 1.7GHZ 
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка microSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип /
Батерија капацитет 3000mAh(Typical)
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони