Alcatel
3X

онлајн достапен

Alcatel
3X

Alcatel 3X е мобилен телефон со 5.7" FullView екран со трендовскиот размер 18:9. Тој доаѓа со 13MP + 5MP двојна задна камера + 5MP предна камера, четири-јадрен процесор со 3GB рам меморија.


Боја:

  • 5.7" FullView display
  • 13MP + 5MP задна камера + 5MP предна камера
  • Quad-core processor
  • 3GB RAM
89 ден./месечна рата
во Vip Neo M
Онлајн цена
1.999 ден.
0 ден.
во Vip Neo M
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 209 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo S 209 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 4.999 ден.
Онлајн цена 2.999 ден.
Vip Neo S 4.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 89 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo M 89 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 1.999 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo M 1.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 1.999 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Spirit 1.999 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 89 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Spirit 89 ден./месечна рата
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена 5.999 ден.
Онлајн цена 3.999 ден.
Vip Senior 5.999 ден.
Припејд
Редовна цена /
Онлајн цена /
Припејд /
Само уред
Редовна цена 8.999 ден.
Онлајн цена 6.999 ден.
Само уред 8.999 ден.
Основна цена 6.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран 5.7" FullView 18:9 display (1440 x 720) 16M colors
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 13MP + 5MP задна камера + 5MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Quad-core (4 x 1.28GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.000mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони