Nokia
5.1

онлајн недостапен

Nokia
5.1

Со заоблен дизајн кој е одличен за сечија дланка, 16 МР камера одлична за вашите селфи фотографии, 8 јадрен процесор и меморија до 256 GB и долготрајната батерија го прават овој мобилен телефон одличен избор за вашата секојдневна употреба.


Боја:

  • 5.5” FHD IPS,
  • 16MP rear + 8MP front camera,
  • Octa-Core processor, 2GB RAM
169 ден./месечна рата
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 299 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 6.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 3.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 169 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 169 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 3.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 7.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 10.999 ден.
Основна цена 8.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран FHD IPS
Големина на екранот 5.5”
Резолуција на екранот 1080 x 2160, 16M colors
Камера 16MP rear + 8MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-Core 2.0 GHz
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2970 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони