Samsung
Galaxy A10

онлајн достапен

Samsung
Galaxy A10

Samsung Galaxy A10 е мобилен телефон кој има 6.2” HD+ екран и доаѓа во препознатлив модерен дизајн. Има одлична задна камера од 13 МР и предна камера од 5 МР, како и добри перформанси со 8 јадрен процесор и 2 GB RAM.


Боја:

  • Octa-core
  • 6.2" HD+ display (720 x 1520), 16M colors
  • 3400 mAh
189 ден./месечна рата
во Vip Neo M
Онлајн цена
4.499 ден.
2.499 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 8.499 ден.
Онлајн цена 6.499 ден.
Vip Neo S 8.499 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 359 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo S 359 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 4.499 ден.
Онлајн цена 2.499 ден.
Vip Neo M 4.499 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 189 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo M 189 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 4.499 ден.
Онлајн цена 2.499 ден.
Vip Spirit 4.499 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 189 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Spirit 189 ден./месечна рата
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена 9.499 ден.
Онлајн цена 7.499 ден.
Vip Senior 9.499 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Припејд
Редовна цена /
Онлајн цена /
Припејд /
Само уред
Редовна цена 12.499 ден.
Онлајн цена 10.499 ден.
Само уред 12.499 ден.
Основна цена 10.499 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz, Bluetooth v5.0, NFC
Тип на SIM null
Пораки null
Екран 6.2" HD+ display (720 x 1520), 16M colors
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 13MP задна камера + 5MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3400 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони