Honor
20 lite

онлајн достапен

Honor
20 lite

Honor 20 lite е мобилен телефон со модерен дизајн и LTPS екран од 6.21”. Има 8-јадрен процесор, одлични фунционалности и долготрајна батерија од 3400 mAh. Има тројна задна камера од 24 МР + 8 МР + 2 МР и одлична предна камера од 32 МР.


Боја:

  • 6.21" LTPS display,
  • 24MP+8MP+2MP задна камера + 32MP предна камера,
  • Octa-core CPU, 4GB RAM
419 ден./месечна рата
во Vip Neo M
9.999 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 13.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 589 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 9.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 419 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 3.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 169 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 419 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 9.999 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 14.999 ден.
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 17.999 ден.
Основна цена 15.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување null
Тип на SIM null
Пораки null
Екран 6.21" LTPS display (2340 x 1080), 16M colors
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 24MP + 8MP + 2MP задна камера + 32MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (4 x Cortex A73 2.2 GHz + 4 x Cortex A53 1.7 GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 128GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3400 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони