Alcatel
1X 2019

онлајн достапен

Alcatel
1X 2019

Има компактен дизајн со 5.5” HD+ екран, двојна задна камера од 16 МР + 2 МР и долготрајна батерија од 3000 mAh.


Боја:

  • 5.5” HD+ IPS display,
  • 16+2MP rear + 8MP front camera,
  • 2GB RAM
49 ден./месечна рата
во Vip Neo M
999 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 169 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 3.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 49 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 999 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 999 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 49 ден./месечна рата
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 4.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 7.999 ден.
Основна цена 5.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување null
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран HD+ IPS display
Големина на екранот 720x1440px., 16M colors
Резолуција на екранот 5.5”
Камера 16+2MP rear + 8MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Quad-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3000 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони