Alcatel
1S

онлајн достапен

Alcatel
1S

Alcatel 1S е мобилен телефон со 5.5” HD+ екран, двојна задна камера од 13 МР + 2 МР, 8-јадрен процесор и 3GB RAM меморија.


Боја:

  • 5.5" 18:9 HD+ Full View display,
  • 13MP+ 2MP rear camera,
  • Octa-core CPU, 3GB RAM
0 ден.
во Vip Neo M + Vip Go Social   Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 5.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 259 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 2.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 129 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
0 ден.
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 129 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 2.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 6.999 ден.
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 9.999 ден.
Основна цена 7.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi / WLAN 802.11b/g/n ,Wi-Fi direct, Wi-Fi display, Wi-Fi hotspot, Bluetooth 4.2, GPS with A-GPS, USB 2.0 High speed, USB OTG
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран 18:9 HD+ Full View display
Големина на екранот 5.5”
Резолуција на екранот 720x1440px, 16M colors
Камера 13MP+ 2MP задна камера + 5MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (8xA55, 4x1.6GHz + 4x1.2GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3000 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони