Xiaomi
Mi Mix 2

онлајн недостапен

Xiaomi
Mi Mix 2

Xiaomi Mi Mix 2 е мобилен телефон кој нуди неверојатна моќ, има супер изглед и одличен интерфејс по достапна цена. Има керамички заден дел од телефонот, долготрајна батерија и моќни компоненти.


Боја:

  • 5.99" FHD display
  • 12MP camera
  • Octa-Core processor
  • 6GB RAM
359 ден./месечна рата
во Vip Neo XL

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 30.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 27.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo M 1.169 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo L 20.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 879 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL 8.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL 359 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Spirit 27.999 ден.
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 1.169 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 31.999 ден.
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 34.999 ден.
Основна цена 32.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци UMTS (3G) ;4G (LTE)
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS, NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS,MMS, Email, Push Mail
Екран FHD display,16M colors
Големина на екранот 5.99"
Резолуција на екранот 2160 x 1080 pixels
Камера 12MP & 5MP, autofocus, flash
Оперативен систем Android
CPU Octa-core Snapdragon 835 processor (4x 2.5GHz + 4x1.9GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 64GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Pol
Батерија капацитет 3400mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Да
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони