Xiaomi
Mi A1

онлајн недостапен

Xiaomi
Mi A1

Едноставниот интерфејс и одличниот дизајн го прават омилен за сечиј вкус. Екранот од 5.5” и 12МР камера се совршени за вашите селфи фотографии. Одлични фунционалности и издржлива батерија го прават вистински избор за сите корисници.


Боја:

  • 5.5" FHD display
  • 12MP camera
  • Octa-Core processor
  • 4GB RAM
109 ден./месечна рата
во Vip Neo L

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 11.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo S 489 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 8.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 359 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 1.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo L 109 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 359 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Spirit 8.499 ден.
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 12.499 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 15.499 ден.
Основна цена 13.499 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци UMTS (3G) ;4G (LTE)
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS,MMS, Email, Push Mail
Екран FHD display,16M colors
Големина на екранот 5.5"
Резолуција на екранот 1920 x 1080 pixels
Камера 12MP+12MP Dual задна камера+5MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Octa-core 2.0GHz Snapdragon 625 processor
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 64GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет Up to128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3080mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Да
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони