Xiaomi
Redmi 6

онлајн достапен

Xiaomi
Redmi 6

Xiaomi Redmi 6 е мобилен телефон со комптактен дизајн, екран од 5.54” со 16 милиони бои и добри функционалности. Двојната главна камера од 12МР+5МР и долготрајната батерија го прават одличен избор.


Боја:

  • 5.54" HD+ display,
  • 12MP + 5MP rear + 5MP front camera,
  • Octa-core CPU, 3GB RAM
149 ден./месечна рата
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 319 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 7.499 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 3.499 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 149 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 3.499 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 149 ден./месечна рата
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 8.499 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 11.499 ден.
Основна цена 9.499 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth 5.0, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран HD+ 18:9, 16M colors
Големина на екранот 5.54"
Резолуција на екранот 1440 x 720px
Камера 12MP + 5MP rear + 5MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256 GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3000mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони