Sony
Xperia 10

онлајн достапен

Sony
Xperia 10

Sony Xperia 10 има 13МР+5МР задна камера, модерен дизајн и одлични функционалности. Доаѓа со 6.0” Full HD екран и fingerprint сензор за подобра безбедност.


Боја:

  • 6.0" Full HD+ 21:9 Wide display,
  • 13MP + 5MP rear camera,
  • Octa-core CPU, 3GB RAM
169 ден./месечна рата
во Vip Neo L
Онлајн цена
3.999 ден.
999 ден.
во Vip Neo L

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 13.999 ден.
Онлајн цена 10.999 ден.
Vip Neo S 13.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 589 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo S 589 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 8.999 ден.
Онлајн цена 5.999 ден.
Vip Neo M 8.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 379 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo M 379 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена 169 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo L 169 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена 3.999 ден.
Онлајн цена 999 ден.
Vip Neo L 3.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 379 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Spirit 379 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 8.999 ден.
Онлајн цена 5.999 ден.
Vip Spirit 8.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена 14.999 ден.
Онлајн цена 11.999 ден.
Vip Senior 14.999 ден.
Припејд
Редовна цена /
Онлајн цена /
Припејд /
Само уред
Редовна цена 17.999 ден.
Онлајн цена 14.999 ден.
Само уред 17.999 ден.
Основна цена 15.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Bluetooth® 5.0, NFC, USB 2.0, USB Type-C, A-GNSS (GPS + GLONASS)
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран Full HD+ 21:9 Wide display
Големина на екранот 6.0"
Резолуција на екранот 1080 x 2520 pixels (~457 ppi density)
Камера 13MP + 5MP rear + 8MP front camera
Оперативен систем Android
CPU null
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2870mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони