Sony
Xperia L1

онлајн недостапен

Sony
Xperia L1

Sony Xperia L1 е мобилен телефон со тенок и коцкаст дизајн, едноставен интефејс, лесна навигација помеѓу менијата. Има надпросечна камера и добри перформанси. Овој телефон се смета за многу достапен на пазарот.


Боја:

  • Попустот ќе биде дополнително пресметан на цената во тарифа при плаќањето.
  • 5.5" IPS display
  • 13MP+5MP camera
  • Quad core CPU, 2GB RAM
2.499 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S 239 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 5.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M 2.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 109 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 999 ден.
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior 6.499 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 9.499 ден.
Основна цена 7.499 ден.

Износот на попустот не може да биде повисок од цената на телефонот дефинирана со тарифниот модел.

Технички карактеристики
Мрежа GSM / HSPA / LTE
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS, NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
Екран IPS LCD display, 16M colors
Големина на екранот 5.5"
Резолуција на екранот 1280 x 720 pixels
Камера 13MP & 5MP
Оперативен систем Android
CPU Quad-core processor
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка microSDXC
Мемориска картичка капацитет up to 256GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2620 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Да
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони