Sony
Xperia XA

онлајн достапен
Онлајн
попуст

Sony
Xperia XA

достапно на рати

Ултра тенок, со едноставен интерфејс и натпросечна камера за селфи фотографии, овој мобилен телефон се вбројува најдостапните телефони на пазарот. Има предна 13MP камера, 5” екран и 16GB меморија.


Боја:

  • Попустот ќе биде дополнително пресметан на цената во тарифа при плаќањето.
  • 5.0" screen
  • 13 MP, WiFi
3.999 ден.
во Vip Neo M
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S 299 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 6.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 3.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo M 169 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 999 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit 1.999 ден.
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 7.999 ден.
Цена за посебни понуди - еднократно 8.999 ден.
Припејд /
Само уред 10.999 ден.

Износот на попустот не може да биде повисок од цената на телефонот дефинирана со тарифниот модел.

Технички карактеристики
Мрежа GSM / HSPA / LTE
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM nano-SIM
Пораки SMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
Екран 5 inches; IPS capacitive touchscreen, 16M colors
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 13MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук +
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2300 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони