Sony
Xperia M5

онлајн недостапен

Sony
Xperia M5

Стилски и водоотпорен дизајн, екран од 5”, неверојатна живост на бои, натпросечни перформанси и моќна издржливост на батеријата - Sony Xperia M5 е совршен мобилен телефон за сите корисници.


Боја:

  • Попустот ќе биде дополнително пресметан на цената во тарифа при плаќањето.
  • 5.0" touchscreen
  • 21.5 MP
  • Octa-core processor
12.999 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 15.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 12.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo M 549 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 5.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 259 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo
Vip Spirit 549 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Spirit 12.999 ден.
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 16.999 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 19.999 ден.
Основна цена 17.999 ден.

-

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци 4G (LTE); UMTS (3G)
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi, NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран Full HD IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Големина на екранот 5.0 inches
Резолуција на екранот 1920 x 1080 pixels
Камера 21.5MP
Оперативен систем Android
CPU Octa-core 2.0 GHz
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка microSD
Мемориска картичка капацитет up to 200GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2600 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони