Sony
Xperia Z5 Compact

онлајн достапен
Онлајн
попуст

Sony
Xperia Z5 Compact

достапно на рати

Компактен, но неверојатно моќен, овој мобилен телефон изобилува со опции кои ќе ви го подобрат секојдневието. Со 4.6” Full HD екран и 23MP камера, добивате нова димензија на фотографиите и видеата.


Боја:

  • Попустот ќе биде дополнително пресметан на цената во тарифа при плаќањето.
  • 4.6" display
  • 23MP camera
  • 4G, WiFi
14.999 ден.
во Vip Neo M
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 17.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 14.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo M 629 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo L 339 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo L 7.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit 629 ден./месечна рата
Vip Spirit
Vip Spirit 14.999 ден.
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 18.999 ден.
Цена за посебни понуди - еднократно 19.999 ден.
Припејд /
Само уред 32.999 ден.

Износот на попустот не може да биде повисок од цената на телефонот дефинирана со тарифниот модел.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци 4G (LTE); UMTS (3G)
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi, NFC
Тип на SIM NanoSim
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран 4.6 inches, 720 x 1280 pixels, IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 23MP
Оперативен систем Android
CPU Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 + Quad-core 2 GHz Cortex-A57
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 200GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2700 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони