Samsung
Galaxy A40

онлајн достапен

Samsung
Galaxy A40

Samsung Galaxy A40 е мобилен телефон со модерен дизајн кој има Super AMOLED екран од 5.9", двојна задна камера 16МР + 5МР и одлична предна камера од 25МР. Има добри перформанси и доаѓа со најновата верзија на Android оперативниот систем.


Боја:

  • 5.9" FHD+ Super AMOLED display,
  • 16+5MP rear + 25MP front camera,
  • 4GB RAM
419 ден./месечна рата
во Vip Neo M
Онлајн цена
9.999 ден.
7.999 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 629 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo S 629 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 14.999 ден.
Онлајн цена 12.999 ден.
Vip Neo S 14.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 9.999 ден.
Онлајн цена 7.999 ден.
Vip Neo M 9.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 419 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo M 419 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена 89 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo L 89 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена 1.999 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo L 1.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 419 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Spirit 419 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 9.999 ден.
Онлајн цена 7.999 ден.
Vip Spirit 9.999 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена 15.999 ден.
Онлајн цена 13.999 ден.
Vip Senior 15.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Припејд
Редовна цена /
Онлајн цена /
Припејд /
Само уред
Редовна цена 18.999 ден.
Онлајн цена 16.999 ден.
Само уред 18.999 ден.
Основна цена 16.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, Wi-Fi Direct, NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран FHD+ Super AMOLED display
Големина на екранот 5.9"
Резолуција на екранот 2340 x 1080 px, 16M colors
Камера 16+5MP rear + 25MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (2x1.77 GHz Cortex-A73 & 6x1.59 GHz Cortex-A53)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3100 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони