Samsung
Galaxy J7 2017

Samsung
Galaxy J7 2017

достапно на рати

  • 5.5" Full HD Super Amoled екран на допир
  • 13MP + 13МР камера
  • Octa core 1.6GHz процесор
  • 3GB RAM
339 ден./месечна рата
во Vip Mobile XL
Нарачај
Договор на определено време
Vip Mobile S 709 ден./месечна рата
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile S 16.999 ден.
Vip Mobile S /
Vip Mobile M /
Vip Mobile M /
Vip Mobile M 689 ден./месечна рата
Vip Mobile M /
Vip Mobile M 16.499 ден.
Vip Mobile M /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L 609 ден./месечна рата
Vip Mobile L /
Vip Mobile L 14.499 ден.
Vip Mobile L /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ 459 ден./месечна рата
Vip Mobile L+ 10.999 ден.
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile XL 7.999 ден.
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL 339 ден./месечна рата
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL 0 ден.
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype 709 ден./месечна рата
Vip Family Hype /
Vip Family Hype 16.999 ден.
Vip Family Hero /
Vip Family Hero 14.999 ден.
Vip Family Hero /
Vip Family Hero /
Vip Family Hero 629 ден./месечна рата
Vip Family Hero /
Vip Family Hero+ 419 ден./месечна рата
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ 9.999 ден.
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior 18.999 ден.
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Цена за посебни понуди - еднократно 19.999 ден.
Припејд /
Само уред 21.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM / HSPA / LTE
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS,NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
Екран Full HD SUPER Amoled display, 16M colors
Големина на екранот 5.5”
Резолуција на екранот 1920 x 1080 pixels
Камера 13MP & 13MP,autofocus, flash
Оперативен систем Android
CPU Octa Core 1.6GHz processor
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.600 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони