Samsung
Galaxy Note 8

онлајн достапен
Онлајн
попуст

Samsung
Galaxy Note 8

достапно на рати

Samsung Galaxy Note 8 е мобилен телефон од серијата која го создаде фаблетот, поголем, помоќен и подобар од претходно. Со екранот од 6.3", одличната двојна камера и со S Pen пенкалото за цртање и пишување може да работите и да се забавувате.


Боја:

  • 6.3" Quad HD+ Super AMOLED display
  • 12MP Dual+8MP камера
  • Octa-core (4x 2.3GHz + 4 x 1.7GHz) процесор
  • Smart pen, 6GB RAM
25.499 ден.
во Vip Neo XL
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 47.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 44.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 37.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo L 1.589 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 25.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 1.069 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit 44.999 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 48.999 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Цена за посебни понуди - еднократно 49.999 ден.
Припејд /
Само уред 51.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth v5.0, USB Type-C, WiFi, NFC
Тип на SIM Nano-sim
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран Quad HD+ Super AMOLED, 16M colors
Големина на екранот 6.3"
Резолуција на екранот 2960 x 1440
Камера 12MP dual pixel & 8MP, Auto Focus
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (4x 2.3GHz + 4 x 1.7GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 64GB (less is user available)
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3300mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони