Samsung
Galaxy J5 2017

онлајн недостапен

Samsung
Galaxy J5 2017

Samsung Galaxy J5 2017 е компактен мобилен телефон со алуминиумски дизајн на кој лежи Super AMOLED 5.2" екран. Тој доаѓа со осум-јадрен процесор, снажна батерија и одлична селфи камера со блиц.


Боја:

  • 5.2" HD Super AMOLED екран
  • 13MP & 13МР камера
  • Octa core процесор 1.6GHz
  • 2GB RAM
359 ден./месечна рата
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 13.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 569 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 8.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 359 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo L 129 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 2.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 10.499 ден.
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 439 ден./месечна рата
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 14.499 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 17.499 ден.
Основна цена 15.499 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци UMTS (3G); 4G (LTE)
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS,MMS, Email, Push Mail
Екран HD Super AMOLED display,16M colors
Големина на екранот 5.2"
Резолуција на екранот 720 x 1280
Камера 13MP & 13MP, autofocus, flash
Оперативен систем Android
CPU null
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 2 GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет Up to 256GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3000mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони