Samsung
Galaxy Note 4

Samsung
Galaxy Note 4

достапно на рати

  • Android OS
  • 5.7" Екран на допир
  • 16 MP
  • 4G, WiFi
  • Quad Core processor
13.499 ден.
во Vip Neo XL
Нарачај
Договор на определено време
Vip Neo S /
Vip Neo S 34.999 ден.
Vip Neo S /
Vip Neo S /
Vip Neo S /
Vip Neo S /
Vip Neo M /
Vip Neo M /
Vip Neo M /
Vip Neo M 1.359 ден./месечна рата
Vip Neo M 32.499 ден.
Vip Neo M /
Vip Neo L 1.089 ден./месечна рата
Vip Neo L /
Vip Neo L /
Vip Neo L /
Vip Neo L /
Vip Neo L 25.999 ден.
Vip Neo XL 569 ден./месечна рата
Vip Neo XL /
Vip Neo XL /
Vip Neo XL /
Vip Neo XL /
Vip Neo XL 13.499 ден.
Цена за посебни понуди - еднократно 37.999 ден.
Припејд /
Само уред 39.999 ден.

* Плаќањето на 24 рати се врши преку потрошувачки кредит со 0% камата, во соработка со НЛБ Тутунска банка и важи само за приватни корисници.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци 4G (LTE); UMTS (3G)
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi
Тип на SIM Micro SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран 5.7inches, 2560x1440 pixels, Quad HD Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 16MP
Оперативен систем Android
CPU Octa core 1.9 GHz
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка microSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3220 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Да
Oвластен сервис:

МОБИКО ДООЕЛ
бул. Партизански одреди бр.101, Скопје
тел: +389 2 3090060
 
Телефон на рати
Како да купам телефон на рати? - тука
Интернет и ММS нагодувања:

Како да го нагодам мојот Android телефон за интернет и ММС? - тука.
Параметри за рачно нагодување за интернет и MMS - тука
Како да го исклучам мобилниот интернет? - тука
Упатство за нагодување на Wi-Fi пристапно место - тука
 

Најнови телефони