Samsung
Galaxy Alpha

Samsung
Galaxy Alpha

достапно на рати

  • Попустот ќе биде дополнително пресметан на цената во тарифа при плаќањето.
  • 4.7" Екран на допир
  • 12 MP
  • Quad Core processor
26.499 ден.
во Vip Mobile L
Нарачај
Договор на определено време
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile S 28.999 ден.
Vip Mobile S /
Vip Mobile M /
Vip Mobile M /
Vip Mobile M /
Vip Mobile M 28.499 ден.
Vip Mobile M /
Vip Mobile M /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L 26.499 ден.
Vip Mobile L 1.109 ден./месечна рата
Vip Mobile L /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ 22.999 ден.
Vip Mobile L+ 959 ден./месечна рата
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL 839 ден./месечна рата
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL 19.999 ден.
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL 319 ден./месечна рата
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL 7.499 ден.
Vip Family Hype 28.999 ден.
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hero 1.129 ден./месечна рата
Vip Family Hero /
Vip Family Hero /
Vip Family Hero 26.999 ден.
Vip Family Hero /
Vip Family Hero /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ 21.999 ден.
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ 919 ден./месечна рата
Vip Family Hero+ /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior 30.999 ден.
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Цена за посебни понуди - еднократно 31.999 ден.
Припејд /
Само уред 33.999 ден.

Износот на попустот не може да биде повисок од цената на телефонот дефинирана со тарифниот модел.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100; UMTS 800/1800
Пренос на податоци 4G (LTE); UMTS (3G)
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi
Тип на SIM Micro SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран 4.7 inches, 720 x 1280 Capacitive touchscreen
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 12 MP
Оперативен систем Android
CPU Octa Core (Quad 1.8 GHz + Quad 1.3 GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32 GB
RAM меморија 1GB
Мемориска картичка \
Мемориска картичка капацитет \
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 1860 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Да

Најнови телефони