Nokia
6

Nokia
6

достапно на рати

  • 5.5"Full HD екран на допир
  • 16MP+8MP камера
  • Octa core процесор 1.4GHz
  • 3GB RAM
339 ден./месечна рата
во Vip Mobile L
Нарачај
Договор на определено време
Vip Mobile S /
Vip Mobile S 439 ден./месечна рата
Vip Mobile S 10.499 ден.
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile M 9.999 ден.
Vip Mobile M /
Vip Mobile M 419 ден./месечна рата
Vip Mobile M /
Vip Mobile M /
Vip Mobile M /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L 7.999 ден.
Vip Mobile L 339 ден./месечна рата
Vip Mobile L /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ 189 ден./месечна рата
Vip Mobile L+ 4.499 ден.
Vip Mobile XL 1.499 ден.
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL 0 ден.
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype 10.499 ден.
Vip Family Hype /
Vip Family Hype 439 ден./месечна рата
Vip Family Hero /
Vip Family Hero /
Vip Family Hero /
Vip Family Hero /
Vip Family Hero 359 ден./месечна рата
Vip Family Hero 8.499 ден.
Vip Family Hero+ 3.499 ден.
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ 149 ден./месечна рата
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior 12.499 ден.
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Цена за посебни понуди - еднократно 13.499 ден.
Припејд /
Само уред 15.499 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 UMTS 850/900/1900/2100 MHz
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS,NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран Full HD display, 16M colors
Големина на екранот 5.5”
Резолуција на екранот 1920 x 1080 pixels
Камера 16MP & 8MP camera, autofocus, flash
Оперативен систем Android
CPU Octa Core processor 1.4GHz, Qualcomm Snapdragon 430
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.000 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони