MyKi
Smartwatch for kids

MyKi
Smartwatch for kids


  • 999 ден. со тарифата Vip MyKi
  • Вградена SIM картичка за повици
  • Вграден GPS уред
  • Гласовни пораки
  • SOS копче
4.999 ден.
во – само уред
Нарачај
Договор на определено време
Цена за посебни понуди - еднократно 4.499 ден.
Припејд /
Само уред 4.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Пренос на податоци GPRS, EDGE
Поврзување null
Тип на SIM Micro SIM
Пораки null
Екран 0.96" OLED
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера null
Оперативен систем / /
CPU MTK6261
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти USB Micro Port
Звук null
Меморија
Вградена меморија null
RAM меморија null
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Polymer
Батерија капацитет 400 mAh
Време на мирување (часови) 30
Време на разговор (часови) 1
Физички карактеристики
Македонско мени Да
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не
Димензии 57x33x13mm
Тежина (g) 40
Oвластен сервис:

ПРОМО, Загребска 28б,
1000 Скопје, Република Македонија
Телефон/Факс: +389 (0)2 3111110
Е-mail: promo@promotel.com.mk