Motorola
MOTO E4 Plus

онлајн достапен

Motorola
MOTO E4 Plus

Motorola Moto E4 Plus е мобилен телефон со 5.5" екран, има просечна камера и солидни перформанси. Motorola Moto E4 Plus има неверојатно голема батерија од 5000mAh која е многу поголема од конкуренцијата.


Боја:

  • 5.5" display
  • 13MP+5MP camera
  • Quad core CPU, 3GB RAM
169 ден./месечна рата
во Vip Neo M
2.999 ден.
во Vip Spirit

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 6.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 299 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 3.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 169 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 129 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 2.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 7.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 10.999 ден.
Основна цена 8.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци UMTS (3G) ;4G (LTE)
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS,MMS, Email, Push Mail
Екран IPS LCD display, 16M colors
Големина на екранот 5.5"
Резолуција на екранот 720 x 1280
Камера 13MP & 5MP,autofocus, flash
Оперативен систем Android
CPU null
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 5000 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони