Motorola
MOTO G6 Play

онлајн достапен

Motorola
MOTO G6 Play

Motorola MOTO G6 Play е мобилен телефон со 5.7" екран со HD+ резолуција под кој е сместен снажниот осум-јадрен процесор со 3GB рам меморија. Има просечна камера и много долготрајна батерија.


Боја:

  • 5.7" HD+ display, 3GB RAM
  • 13MP rear + 8MP front,
  • Octa-core processor
129 ден./месечна рата
во Vip Neo M
2.999 ден.
во Vip Neo M
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 259 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 5.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 2.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 129 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 1.999 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 89 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 6.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 9.999 ден.
Основна цена 7.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS, NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран HD+ display
Големина на екранот 5.7"
Резолуција на екранот 720 x 1440, 16M colors
Камера 13MP задна камера + 8MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256 GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип null
Батерија капацитет null
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони