LG
G6

онлајн достапен

LG
G6

LG G6 е одлично дизајниран мобилен телефон со голем водоотпорен екран кој лесно лежи на рака. Доаѓа со уникатна широкоаголна камера, вграден Google Assistant.


Боја:

  • 5.7" Quad HD Quantum screen
  • 13MP+13MP dual camera
  • Quad core CPU (2 × 2.35GHz + 2 x 1.6GHz)
  • 4GB RAM
839 ден./месечна рата
во Vip Neo M
499 ден.
во Vip Neo XL
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 22.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 959 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 839 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 19.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 549 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 12.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 499 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 839 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 19.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 23.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 26.999 ден.
Основна цена 24.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS,NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран Quad HD Quantum IPS Display
Големина на екранот 5,7"
Резолуција на екранот 2880 x 1440
Камера 13MP + 13MP Dual задна камера + 5MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Qualcomm Snapdragon Quad-core 2.35 GHz (2 x 2.35GHz / 2 x 1.6GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 200GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3300 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони