LG
K10 2017

онлајн недостапен

LG
K10 2017

LG K10 2017 е мобилен телефон со 5.3" HD екран, Octa-Core процесор, 2GB RAM и 16GB меморија. Има скенер на отпечатоци од прст и широкоаголна селфи опција. Батеријата може да му се извади.


Боја:

  • Попустот ќе биде дополнително пресметан на цената во тарифа при плаќањето.
  • 5.3" HD display
  • Octa-Core CPU
  • 2GB RAM, 16GB memory
4.499 ден.
во Vip Spirit

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S 7.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 189 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 4.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo
Vip Spirit 4.499 ден.
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 189 ден./месечна рата
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 8.499 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 11.499 ден.
Основна цена 9.499 ден.

Износот на попустот не може да биде повисок од цената на телефонот дефинирана со тарифниот модел.

Технички карактеристики
Мрежа "GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100"
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,NFC,Agps
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран HD display, 16M colors
Големина на екранот 5.3"
Резолуција на екранот 1280x720
Камера 13MP & 5MP, Auto Focus
Оперативен систем Android
CPU Octa-Core processor (4x1.5GHz , 4x1.0GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 200GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2800 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони