Huawei
P30 Pro

онлајн недостапен

Huawei
P30 Pro

Како најдобриот flagship уред на Huawei, доаѓа со алуминиумски заоблен модерен дизајн и екран од 6.47”. Опремен од моќна 40 МР + 20 МР + 8 МР задна тројна камера на Leica и најдобрата предна камера од 32 МР, моќен 8-јадрен процесор и доаѓа со нјановата верзија на Android оперативниот систем. Има wireless полнење на батерија и отпорност на вода.


Боја:

  • 6.47" FHD+, 6GB RAM
  • 40+20+8MP+HUAWEI (TOF) rear
  • Octa-core processor
1.239 ден./месечна рата
во Vip Neo XL
29.499 ден.
во Vip Neo XL

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 51.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 48.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 41.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 29.499 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 1.239 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 48.999 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 52.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 55.999 ден.
Основна цена 53.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Bluetooth, GPS, NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email
Екран FHD+
Големина на екранот 6.47"
Резолуција на екранот 2340 x 1080 pixels, 16.7M colors
Камера 40+20+8MP+ HUAWEI Time-of-Flight (TOF) rear + 32MP front camera
Оперативен систем Android
CPU HUAWEI Kirin 980 Octa-core (2 x Cortex A76 2.6 GHz + 2 x Cortex A76 1.92 GHz + 4 x Cortex A55 1.8 GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 128GB
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка Micro SD
Мемориска картичка капацитет up to 256GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Pol
Батерија капацитет 4200mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони