Huawei
P20

онлајн недостапен

Huawei
P20

Станува збор за flagship мобилен телефон на Huawei, кој е специјално креиран за сите фанови на технологијата, од одличниот дизајн до моќниот процесор и долготрајната батерија.


Боја:

  • 5.8" FHD+ display
  • 12MP + 20MP Dual back + 24MP front
  • Octa-core CPU,
  • 4GB
529 ден./месечна рата
во Vip Neo XL

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S 31.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 28.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo L 21.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 1.049 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 529 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo XL 9.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 28.999 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 32.999 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 35.999 ден.
Основна цена 33.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/GPRS/EDGE/UMTS/LTE
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS, NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран FHD display
Големина на екранот 5.8"
Резолуција на екранот 1080x2244
Камера 12MP + 20MP Dual back + 24MP front
Оперативен систем Android
CPU HUAWEI Kirin 970 CPU, Octa-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 128GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3.400mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони