Huawei
P Smart 2019

онлајн достапен

Huawei
P Smart 2019

Мобилен телефон со добри функционалности, 8-јадрен процесор и доаѓа со најновата верзија на Android оперативниот систем. Има екран од 6.21”, двојна задна камера и долготрајна батерија.


Боја:

  • 6.21" TFT LCD screen,
  • 13M + 2M rear + 8M front camera,
  • Octa-core CPU, 3GB RAM
1.419 ден./месечна рата
во Vip Neo L
Онлајн цена
6.999 ден.
3.999 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 9.999 ден.
Онлајн цена 6.999 ден.
Vip Neo S 9.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 419 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo S 419 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 6.999 ден.
Онлајн цена 3.999 ден.
Vip Neo M 6.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 299 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo M 299 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена 1.419 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo L 1.419 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 259 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Spirit 259 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 5.999 ден.
Онлајн цена 2.999 ден.
Vip Spirit 5.999 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена 10.999 ден.
Онлајн цена 7.999 ден.
Vip Senior 10.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Припејд
Редовна цена /
Онлајн цена /
Припејд /
Само уред
Редовна цена 13.999 ден.
Онлајн цена 10.999 ден.
Само уред 13.999 ден.
Основна цена 11.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Bluetooth
Пренос на податоци SMS, MMS, Email
Поврзување null
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран TFT LCD, 16M colors
Големина на екранот 6.21"
Резолуција на екранот 2340 x 1080px
Камера 13M + 2M rear + 8M front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (4xCortex A73 2.2 GHz + 4xCortex A53 1.7 GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка up to 512GB
Мемориска картичка капацитет MicroSD
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3400mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони