Huawei
Mate 20 lite

онлајн недостапен

Huawei
Mate 20 lite

Huawei Mate 20 Lite е мобилен телефон со алуминиумски дизајн и голем екран од 6.3”. Доаѓа со неверојатно брз осум-јадрен процесор и 4GB рам меморија. Многу добар избор за љубители на технологијата.


Боја:

  • 6.3" LTPS IPS display
  • Double 24M + 2M rear + 20MP + 2MP front camera,
  • Octa-core processor, 4GB RAM
549 ден./месечна рата
во Vip Neo M
12.999 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 15.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 669 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 549 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 12.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 259 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 2.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 12.999 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 549 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 16.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 19.999 ден.
Основна цена 17.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран LTPS IPS
Големина на екранот 6.3"
Резолуција на екранот 2340 x 1080, 16M colors
Камера 24M + 2M rear + 20MP + 2MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (4xCortex-A73 2.2GHz+4xCortex-A53 1.7GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 64GB
RAM меморија 4GB
Мемориска картичка up to 256GB
Мемориска картичка капацитет microSD
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3750 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони